Davraz Kayak Merkezi - Genel

Davraz Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

Davraz kayak merkezi Isparta iline 26 km. uzaklıkta bir merkezdir. Davraz dağı 2635 metre yüksekliğindedir. Havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilen kayak merkezine gitmek oldukça kolaydır. Kayak merkezleri kar kalınlığı her yıl mevsimsel değişikliklere göre farklılık gösterse de Meteoroloji tarafından açıklanan değerler bazında ortalama bir kar yüksekliği belirtilir. Davraz kayak merkezi kar kalınlığı dağın yükseklik bölgelerine göre 5 santimetreden 150 santimetreye kadar yükseldiği bildirilmektedir. Kış aylarının mevsim dönemine ve yüksekliğe göre kar kalınlığı değişiyor. Davraz kayak merkezinde kar kalınlığı durumuna göre usta kayak sporcuları, orta düzey kayak sporcuları ve acemi sporcular için farklı pistler düzenlenmiştir. Akdeniz’in Göller Bölgesi’nde yer alan Davraz Kayak Merkezi, bölgenin en önemli turizm kaynaklarından da bir tanesi.

Davraz Kayak Merkezi

Davraz Kayak Merkezi - Pistler

Davraz Kayak Merkezi, Isparta il sınırları içerisinde yer alan Davraz dağının zirvesine kurulmuş bir merkezdir. Antalya’ya yakınlığı sebebiyle yerli yabancı birçok turistin ilgisini çeken bir yerdir. Kış turizmi açısında Akdeniz Bölgesi’nde hizmet veren Davraz kayak merkezinde sporcuları dağa taşıyan 3 adet telesiyej ve 2 adet babylift hizmet vermektedir. Kayak merkezinde mavi, kırmızı ve siyah renkler ile ayrılmış üç farklı pist bulunur. Mavi pist kayak sporuna yeni başlayanlar için uygundur. Kırmızı pist orta düzeyde kayak sporcularına ayrılmıştır. Siyah renkli pist ise usta kayak sporcuları için özel olarak hazırlanmış bir pisttir. Her branşa uygun düzenlenen pistleri ve eğitimli kayak eğitmenleri ile Davran yıllardır kayak severlere hizmet sunuyor.

Davraz Kayak Merkezi’ne Gideceklere Öneriler

Davraz Kayak Merkezi - Konaklama

Davraz kayak merkezine kayak sporu veya kış tatili için gideceğinizde öncelikle kayak kıyafetleri olarak hazırlıklı olmalısınız. Soğuk kış mevsimi ve yağış, rüzgâr gibi etkenler göz önüne alınmalıdır. Tam donanımlı kayak giysilerinizi ve kayak takımınızı isterseniz Davraz kayak merkezinden de kiralayabilirsiniz. Davraz kayak merkezinde bulunan konaklama imkânlarından birini seçerek kalacağınız mekânı da ayarladığınızda artık kayak keyfine başlayabilirsiniz. Oldukça zevkli bir spor olan kayak için hiç bilmeyenler mutlaka kayak eğitmenlerinden ders almalıdır. Zira kayak hayati riskleri olan, yaralanma tehlikesi bulunan bir spordur. Mutlaka ders alınarak detaylarıyla öğrenilmelidir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir