Kış Sporları Dikkat Gerekenler ve Kayak Çeşitleri

Bulgaristan Kayak Merkezleri

Türkiye’nin komşularından biri olan Bulgaristan, kış turizmi açısından pek çok kayak merkezi alternatifine sahip olan bir ülkedir. Türkiye dahil olmak üzere dünyanın pek çok farklı yerlerinden kayak severler Bulgaristan Kayak Merkezi’ne harika bir kış tatili geçirmek için gitmektedirler. Türkiye’deki kayak merkezlerini ziyaret etmekten sıkılanlar veya yurt dışındaki tatillerini kayak yaparak devam ettirmek isteyenler Bulgaristan kayak merkezleri alternatifine hayran kalmaktadırlar. Üstünün karlarla kaplı olduğu ormanlar, harika uzunluklara sahip kayak pistleri, dağ havası ve harika manzaralar Bulgaristan’daki kayak merkezlerinin en keyifli yanlarıdır. Fiyat açısından da oldukça uygun olan bu kayak merkezleri kayak severlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerler haline gelmişlerdir.

Bulgaristan Kayak Merkezi ve Bilmeniz Gerekenler - pist

Bulgaristan’daki Kayak Merkezleri

Bulgaristan’da birbirinden güzel kayak merkezleri bulunmaktadır. En popüler olan yer Bansko’dur. Blagoevgrad şehrinde yer alan kayak merkezi kış tatillerinde oldukça fazla ilgi görmektedir. Bansko Kayak Merkezi’nde değişik zorluk seviyelerine sahip olan kayak pistleri bulunmaktadır. Buradaki kayak merkezlerini uç uça eklediğinizde ortaya 75 km bulan bir mesafe çıkmaktadır. Bulgaristan’da diğer popüler olan kayak merkezi Pamporovo Kayak Merkezi’dir. Burası da oldukça çarpıcı kayak pistlerine sahiptir ve bölge yılın altı ayı boyunca karlarla kaplıdır. Harika bir doğaya sahip olan Borovets Kayak Merkezi ve başkent Sofya’ya en yakın mesafede yer alan Vitoşa Kayak Merkezi de Bulgaristan kayak merkezleri denilince akla gelen popüler yerlerdendir. Buralarda ister amatör isterprofesyonel olarak harika bir kayak sporu deneyimi yaşamak mümkündür.

Bulgaristan Kayak Merkezi ve Bilmeniz Gerekenler - kayakcilar

Hem Yakın Hem Ucuz

Bulgaristan’daki kayak merkezleri kış tatili için oldukça rağbet gören yerlerdir. Schengen Vizesine sahip olunarak, oldukça kolay bir ulaşımla bu harika kayak merkezlerine erişilebilmektedir. Ayrıca Bulgaristan kayak merkezleri fiyat açısından da oldukça avantajlı yerlerdir. Burada yer alan konaklama mekanları ve diğer firmalar, müşterilerine genellikle uygun fiyatlar üzerinden hizmet sağlamaktadırlar. Bulgaristan’da popüler olan kayak merkezleri dışında daha küçük ve sakin alanların da yer alması, kayakta başlangıç seviyesinde olanlar için bir avantajdır. Tüm bu özellikler Bulgaristan kayak merkezlerinin oldukça popüler bir hale gelmesini sağlamıştır. Böylesine yakın, kayak fiyatları ucuz ve avantajlı merkezlerde kayak yapmak her kayak severin arzuladığı bir şeydir.

 Bulgaristan Kayak Merkezi ve Bilmeniz Gerekenler  - teleferik

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir