Bozdağ Kayak Merkezi ve Aktiviteler - kayak sporu - Kayak Turu

Bozdağ Kayak Merkezi

Kış mevsiminin gelmesiyle her yer bembeyaz karla kaplanır. Başta çocuklar olmak üzere büyük küçük herkesin eğlenmesine yardımcı olur. Karda kaymak en çok eğlendikleri aktivitelerdir. Bozdağ kayak merkezi İzmir’in Ödemiş ilçesinde yer alır. Buradaki kar kalınlığı ise 3 metreyi bulmaktadır. İzmir’e 110 kilometre, Ödemiş ilçesine ise 26 kilometre uzaklığındadır. Bozdağ kayak merkezi 1988 yılında kurulmuştur. Ege bölgesinde bulunduğu için kayak sezonu biraz geç açılmaktadır. Bunun sebebi ise ege bölgesinde sıcak iklimin sahip olmasıdır. Kar seviyesinin en yoğun olduğu Aralık ve Mart aylarında sezonu açmaktadır.

Bozdağ Kayak Merkezi ve Aktiviteler - kayak sporu

Bozdağ Kayak Merkezinde Bulunan Aktiviteler

Kayak yapmayı bilmeyenlerin eğitimcilerden yardım alarak kayak yapabileceği bir kayak merkezidir. Buradaki hocalar kayakların nasıl kullanılacağını ve nasıl kayılacağını öğretmektedirler. Snowboard ayakkabılara takılan önü uzun arkası kısa yaymaya yarayan kayak malzemelerinden birisidir. Kayak batonu ise ellerde tutulan denge kurmaya ve yön değiştirmeye yarayan uzun ince çubuklardır. Kask, dizlikler ve diğer kayak ekipmanlarını eğitimciler ziyaretçilere tanıtırlar. Profesyonel ve amatör kayakçılara uygun kayak pistleri bulunur. 3053 kapalı alanı bulunan bir tesistir. İçerisinde ise 3 adet kayak parkuru, telesiyejin ve teleskinin yanında otel, restoran gibi konaklama ve yemek yeme alanları bulunur. Kayak merkezinde eğlendikten sonra otellerdeki oyun ve eğlence merkezlerinde vakit geçirebilirsiniz. Şubat aylarında dağcılık şenlikleri için gelen yüzlerce ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca bu aylarda kamp ve zirve yürüyüşleri de yapmaya uygundur. Karlar eridikten sonra bahar aylarında yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin adresi haline gelmiştir.

Bozdağ Kayak Merkezi ve Aktiviteler - kayak sporu - kayak pisti ve teleferik

Bozdağ’a Nasıl Gidilir?

Ege bölgesinde bulunan Bozdağ kayak merkezine ulaşmak ise oldukça kolaydır. Kayak malzemeleri olmayanlar buradaki otellerde veya tesislerde kayak takımı kiralama uygulaması vardır. Bu uygulamalardan faydalanarak hem masrafları azaltmış olursunuz hem de doyasıya kayak yaparak eğlenmiş olursunuz. Bozdağ kayak merkezine İzmir şehir merkezinden toplu ulaşım veya özel araçla 2 saatte gidilebilir. İzmir Bornova ilçesinden Ödemiş otobüsleriyle ilçeye ulaştıktan sonra Bozdağ dolmuşları ile kayak merkezine ulaşılabilir. Özel araçlarla gitmek isteyenler 110 kilometre olan İzmir-Kemalpaşa-Turgutlu-Sart-Bozdağ güzergâhı üzerinden ulaşabilirler. Çevre köylerini de gezerek gitmek isteyenler İzmir-Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Birgi-Bozdağ üzerinden yaklaşık 130 kilometre yol kat ederek ulaşabilirler.

Bozdağ Kayak Merkezi ve Aktiviteler - kayak sporu - teleferik

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir