Bembeyaz Bir Kayak Tatiline Hazır Olun

Bembeyaz Bir Kayak Tatiline Hazır Olun

Kış mevsiminin ortalarına doğru yaklaştığımız bu günlerde, Türkiye artık hepten beyaz örtü ile kaplanmaya başladı. Kayak merkezlerinde artık kar kalınlıkları giderek artıyor ve çocukların sömestr hayallerini gerçeğe dönüştürmek için pistler hazır hale geliyor.

Sömestr veya farklı bir dönemde kayak tatili yapmayı planlıyor veya sadece bembeyaz pistlerin ve dağların temiz atmosferi ile güzel birkaç gün geçirmek istiyorsanız, yazımızın devamındaki iddialı kayak merkezlerinden birisini tercih edebilirsiniz.

Antalya’da Kayak Olur Mu?

İlk Kez Snowboard Yapacaklara Tavsiyeler-snowboard-beyaz-kar-montu-kamera-kask

Türkiye’deki Yaz turizminin tartışmasız lideri olan Antalya, adı geçtiği her yerde güneş, kum ve denizi anımsatıyor olsa da doğal zenginlikleri sayesinde Kış mevsiminde de tercih sebebi. Toros Dağları’na sırtını dayamış olan Saklıkent Kayak Merkezi, Kış aylarında da Antalya’da çok eğlenilebileceğinin kanıtı niteliğinde.

Merkez çevresinde çok fazla otel seçeneği olmasa da konaklama ihtiyaçları 500’den fazla dağ evi ile sağlanıyor. Dağ evleri alt yapı açısından gelişmiş ve geniş olmalarından dolayı özellikle kalabalık aile ve arkadaş grupları için çok ideal. Antalya’da kayak sezonu 4 ay kadar sürmektedir ve Mart ayının başına doğru pistler sezona veda etmektedir. Öyle ki Mart ayında gündüz kayak, öğleden sonra ise deniz keyfi yapabiliyorsunuz.

Trabzon’un Heybetli Dağları Sizi Bekliyor

Balkan'ların En Popüler Kayak Merkezleri

Türkülere konu olan heybetli dağlar, artık eğlence için de kullanılıyor. Zigana Gümüşkayak Yaylakent Kayak Merkezi, Karadeniz’in ormanlık alanları arasında adeta yıldız gibi parlayan bir turizm bölgesi. Henüz emekleme aşamasında olmasından dolayı mütevazı imkanlara sahip olan bölge, yine de gelecek vadetmektedir.

Kayak sezonu boyunca 1.5 metre kar kalınlığının göründüğü merkezde, 3 mekanik lift sistemi bulunmaktadır. Pistlerin kısa olması sebebiyle daha çok acemi kayakçılar tarafından tercih edilmektedir. Pistler kısa olsa da bölgede Snowboard parkurları da mevcut. Merkezin en dikkat çeken yönü ise muhteşem Karadeniz manzaraları, kayak sonrasında sevdikleriniz ile beraber çok keyifli doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Elazığ ve Kış Turizmi

Türkiye’nin Kış turizm bölgelerinden bir tanesine sahip olan Elazığ, 30 kilometre güneyinde Hazarbaba Kayak Merkezi’nin barındırıyor. Hazarbaba Dağı üzerine kurulmuş olan kayak merkezi, konaklama ve geniş yeme içme imkanlarına sahip.

Kayak ve snowboard yapma imkanı bulunan merkezde aynı zamanda profesyonel kayak eğitmenlerinden eğitim de alabiliyorsunuz. Siz kayağın keyfini çıkarırken, çocuklarınız da onlara özel hazırlanmış olan kızak pistinde çok eğleniyorlar. Hazarbaba’da sadece acemiler için değil profesyonel kayak sporcuları için de zorlu pistler bulunmaktadır.

Ergan Dağı’nın Yeşillikleri Arasında Kayın

Minik Kayakçılar Ne zaman Kayağa Başlamalıdır?

Yeşil doğası ile meşhur olan Erzincan, Kış aylarında da bembeyaz zemini ile büyülüyor. Ergan Kayak Merkezi, şehrin doğal turizm merkezi olan Ergan Dağı üzerinde kurulmuştur. Kış aylarında kayak, kar raftingi, snowboard, dağ kayağı, kar motosikleti, snowkite gibi çeşitli aktiviteleri yapma imkanı sunan merkezde, 450 kişiyi aynı anda taşıyabilecek kapasitede bir telesiyej sistemi bulunmaktadır.

Hızlı gelişim ivmesi sayesinde bölgenin en iyi kayak merkezlerinden birisi olmaya aday olan Ergan Kayak Merkezi, çocuklar ve acemiler için de uygun parkurlara sahip.

İstanbul’un Yanı Başında Kayak Yapın

Bembeyaz Bir Kayak Tatiline Hazır Olun-Uludağ Kayak

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 5 kayak merkezinden bir tanesi olan Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul’a olan yakınlığı sayesinde diğer onlarca kayak merkezine nazaran çok daha hızlı gelişme fırsatı bulmuştur. Her zorluk derecesine sahip olan parkurları sayesinde acemiler kadar profesyonel sporculara da hitap eden merkezde, pistler arası ulaşım telesiyej ve teleskiler ile sağlanıyor. Zirvesinde tek bir konaklama tesisin bulunduğu Kartepe’de 12 farklı pist bulunmaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir