Balkan'ların En Popüler Kayak Merkezleri

Balkanlar’ın En Popüler Kayak Merkezleri

Uygun fiyatları, çoğunun Türk vatandaşlarından  vize istememesi veya zorluk çıkartmaması ve Avrupa standartlarındaki pistleri ile Balkanlar’ın en popüler kayak merkezleri sizleri bekliyor. Kayak sezonuna yeni girdiğimiz bu günlerde, yurt dışı tatil seçeneklerini değerlendirmek isteyen okurlarımıza, Balkanlar’ın en popüler merkezlerini tanıtacağız.

Brezoviça Kayak Merkezi

Balkan'ların En Popüler Kayak Merkezleri-Brezoviça Kayak Merkezi

Kosova’nın işlek bölgelerine çok yakın bir konumda olan kayak merkezinin en dikkat çeken yönü uygun fiyatları. Türkiye’den vizesiz olarak seyahat edebileceğiniz bölgede aynı zamanda Osmanlı döneminden kalma ve görülmeye değer tarihi yapılar da bulunmaktadır. Kayağa arada bir mola vererek, bu yapıları gezebilirsiniz.

Kapaonik Kayak Merkezi

Balkan'ların En Popüler Kayak Merkezleri-Kapaonik Kayak Merkezi

Sırbistan’ın başkentinde bulunan kayak merkezi, Balkanlar’ın en merkezi bölgelerinden birisi olan Belgrad sınırları içerisindedir. Her seviyeden kayak sporcusunun kendine uygun bir pist bulabileceği merkezde, yeme içme ve konaklama fiyatları çok uygun.

Zabljak Kayak Merkezi

Balkan'ların En Popüler Kayak Merkezleri-Zabljak Kayak Merkezi

Özellikle ailelere önerdiğimiz kayak merkezinde, hem yetişkinler hem de çocuklar için uygun pistler bulunuyor. Karadağ’ın bu popüler turizm merkezinde Kış sporlarınızı yaptıktan sonra güzel bir şehir olan Zabljak’ı da gezebilirsiniz.

Jahorina Kayak Merkezi

Balkan'ların En Popüler Kayak Merkezleri-Jahorina Kayak Merkezi

Kardeş ülke Bosna Hersek’te bulunan Kış sporları merkezi, aynı zamanda size tarihi bir gezi yapma fırsatı da sunuyor. Konaklama, kayak ve yeme içme imkanları çok uygun olan otellerde kayak tatilinizi yaptıktan sonra şehri terk etmeden önce mutlaka Osmanlı’dan kalmış yapıları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Popova Sapka Kayak Merkezi

Balkan'ların En Popüler Kayak Merkezleri-Jahorina Kayak Merkezi-Popova Sapka Kayak Merkezi

Makedonya’da bulunan Popova Sapka’nın en dikkat çeken özelliği inanılma ucuz konaklama imkanlarına sahip olması. Öyle ki dövizin paramız karşısında bu denli değerli olduğu günlerde dahi, bu kayak merkezinde konaklamak size sadece bir yemek parasına mal olacak.

Teleferik ile ulaşımın rahat bir şekilde sağlandığı merkezde, her seviyeden kayak sever için uygun pistler bulunmaktadır. Kayak merkezi, Türklerin ciddi talep gösterdiği bir bölge.

Yurt Dışında Kayak Yapmak

Ülkemiz bir Kış sporları cenneti olsa da farklı kültürler tanımanın kime ne zararı var? Farklı bir ülke görmek ve oradaki kayak merkezlerini deneyimlemek için mutlaka internet üzerinden rezervasyonlarınızı erken tarihler de yapınız. Böylece hem konaklama hem de ulaşım maliyetleriniz düşecektir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir