Alkolsüz Otellerde Konaklama Fiyatları-Şarot Termal Otel

Alkolsüz Otellerde Konaklama Fiyatları

Muhafazakar turistler , her alanda olduğu gibi kayak tatillerinde de, konaklama tercihlerini alkolsüz oteller olmasını isteyebilirler elbette. Özellikle yurt dışından gelen Arap ve Afrikalı turistleri de kazanmak adına, sektörde İslami otellerin olmasının önemi büyük. İslami oteller, restoran ve barlarında hiçbir şekilde alkollü içecek ikram etmemektedir. Ayrıca bu otellerde, kadınların daha rahat hareket edebilmesi için havuz gibi alanlar cinsiyetlere göre ayrılmıştır.

Kartalkaya Kayak Merkezi’nde, pistlere çok yakın olan otellerin tamamı Kaya ve Kartal grupları tarafından yönetilmektedir. Bu grubun otellerinin hiçbirisi, İslami Otel konseptine uygun konaklama tesisleri değildir. Zira otellerin restoran ve barlarında alkol servisi olduğu gibi, gün boyu yine alkollü partiler düzenlenmekte ve kadın-erkek ayrımı havuzlarda uygulanmamaktadır.

O nedenle, Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi’nde alkolsüz otellerde konaklamak isteyen misafirler, yönlerini biraz daha uzağa çevirmek zorundadırlar. Kayak merkezine ortalama 30-40 dakika mesafede olan fakat bu konsepte uygun konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Kartalkaya İslami Termal Oteller

Alkolsüz Otellerde Konaklama Fiyatları-Şarot Termal Otel

İslami otellere en uygun konaklama tesisleri, Bolu’da bulunan termal otellerdir. Bu oteller yapısı gereği zaten alkolsüz oldukları için bu alanda talebi olan konuklara en iyi hizmeti sağlayabilmektedir. Yurtdışından gelen veya yerli muhafazakar turistler, Bolu Kaplıca Otelleri’ni tercih etmektedirler.

Bu otellerde alkol ikramı olmadığı gibi restoranlarında tüketilen yemeklerinin tamamı da helal kapsamında hazırlanmaktadır. Ayrıca termal otellerde, kadınların ve erkeklerin ayrı kullanabilecekleri kapalı havuzlar bulunuyor. Hamam, suna gibi olanakların da bulunması, Kartalkaya’ya kayak için gelen ve muhafazakar otel arayan ziyaretçilere iyi bir seçenek sağlamaktadır.

Bolu merkeze yakın konumda konaklamak durumunda kalmanın elbette avantajları da bulunmaktadır. Merkeze yakın konumda olan konuklar, Bolu’nun tüm tarihi alanlarını gezebilir ve Bolu mutfağını çok daha yakından tanıyabilir.

Kartalkaya Muhafazakar Otelleri

Alkolsüz Otellerde Konaklama Fiyatları-Şarot Termal Otel

Öncelikle muhafazakar otel olabilmenin bazı kriterleri bulunmaktadır. Dilerseniz öncelikle o kriterleri aşağıya listeleyelim ve daha sonra bu kriterlere uyan muhafazakar otel tavsiyesini sizlere iletelim.

    • Alkol bulunmaması
    • Sadece evli çiftlerin kabul edilmesi
    • Kadın-erkek havuzlarının ayrı ve tamamen kapalı olması
  • Kadın-erkek yaşam alanlarının iç içe olmaması

Bu 4 ana kriteri, muhafazakar otellerin olmazsa olmazı olarak belirtebiliriz. Sizlere tüm Bolu Termal Otelleri’ni bu alanda önerebiliriz fakat Sarot Termal Otel gerek çocuklara olan imkanları ve gerekse SPA merkezi gibi olanakları sayesinde Kartalkaya Muhafazakar Otel arayan okurlarımıza ilk önerimiz olacaktır.

Kartalkaya Alkolsüz Otel Fiyatları

Alkolsüz Otellerde Konaklama Fiyatları-Şarot Termal Otel

Kartalkaya’da bulunan muhafazakar otellerin büyük bölümü termal merkezler olduğu için bu oteller aynı zamanda konuklarına şifalı su kullanımını da sunmaktadır. Bu nedenle zannedildiğinin aksine, Bolu Kartalkaya’ya uzak olması bu alkolsüz otelleri daha uygun fiyatlı kılmamaktadır. Termal konseptine sahip olması otel fiyatlarını da yukarı çıkarmaktadır. Özellikle termal otellerin, Kış aylarında sadece kayak severler tarafından değil tüm halk tarafından talep görmesi, fiyatların yüksek olmasının bir diğer sebebidir.

Oldukça konforlu bir Kış tatili yapabileceğiniz Bolu Termal Otelleri’nin gecelik oda ücretleri 100 ila 400 lira arasında değişmektedir. Kartalkaya Alkolsüz Otelleri olan bu konaklama tesislerinin en büyük avantajı ise pistlere yakın olan otellere göre erken rezervasyon imkanlarını çok daha erken açmalarıdır. İslami Otel arayışında olan kayak severler, Yaz aylarından Bolu Termal Otelleri’nden birisinde erken rezervasyon yaptırarak, konaklama fiyatlarını çok daha aşağıya çekebilirler.

Bu konaklama fiyatına elbette, Kartalkaya’ya yapacağınız ulaşım bedelini de eklemeyi unutmayın. Zira bu alkolsüz otellerden, pistlere ulaşım için her gün en az 30 kilometrelik bir yol yapmanız gerekecektir. Bu doğal olarak hem bir zaman kaybı hem de bir maliyet getirecektir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir