İstanbul'a Yakın Kayak Merkezleri - Genel

Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Genel Bilgiler

Kış turizmi açısından Bursa’nın ve Uludağ’ın ne kadar önemli olduğunu artık bilmeyen yok. Fakat Uludağ Kayak Merkezi, doğal güzellikleri ile sadece kış aylarında değil yaz aylarında da tatil yapılabilecek bir bölge. Öyle ki, yaz aylarında düzenlenen piknik etkinlikleri, kurulan kamp alanları ve trekking spor organizasyonları ile de müthiş bir turizm merkezi olma potansiyelini taşıyor.

Uludağ fotoğrafçılar için de 4 mevsim çok iyi kareler alabilecekleri bir bölge. Dağın doğal ortamı bozulmadığı için kurt, ayı, tilki ve porsuk gibi yabani hayvanları sıkça görmek mümkün. Özellikle dünya üzerinde çok nadir bulunan Apollo Kelebeği de yine bu bölgede neslini sürdürüyor.

Uludağ Kayak Merkezi

Ülkemizin oksijen açısından en zengin bölgelerinden birisi olan Uludağ’da, ciğerleriniz adeta yeniden doğacaklar ve çok kaliteli bir uyku çekeceksiniz. Kayak merkezi toplamda 12.000 hektardan daha fazla bir alanı kapsıyor ve bu alanın %70’den fazlası orman. Kış aylarında kayak tatili yaparken, bölgenin başka bir zenginliği olan kaplıcalarından da faydalanabilirsiniz. Bursa Ovasında bir çok termal tesis, yer altından çıkan şifalı sular üzerine kurulmuş.

Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi'ne Nasıl Gidilir? Genel

Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olma unvanını taşıyan Uludağ Kayak Merkezi, 13 ana pist ve 15 mekanik piste sahip. Bu pistlerin bir çoğu farklı kayak stilleri için dizayn edilmiş ve bu sayede büyük kayak sporları için elverişli hale getirilmiştir. Sadece bu yönü bile dünyanın 4 bir yanından profesyonel sporcuların, düzenli olarak Uludağ’a gelmesini sağlamakta ve şehrin turizm potansiyelini artırmaktadır.

Uludağ Kayak Merkezinde ailenizle, tek başınıza veya arkadaşlarınızla tatil yapacaksanız, buna yönelik onlarca farklı otel imkanı bulunuyor. Fakat kış aylarında neredeyse tüm kayak severler burada toplandıkları için yer bulmak daha doğrusu uygun fiyatlı boş oda bulmak bir hayli zor. Bu sebeple otel rezervasyonlarınızı aylar önce yapmanız, bütçenizin zorlanmaması adına faydalı olacaktır. Sürekli olarak konakladığımız Le Chalet Yazici otelini, herhangi bir otel seçimini henüz yapmamış okurlarımıza öneriyoruz. Otel kayak merkezi için özel tasarlanmış ve konfor açısından oldukça tatmin edici bir işletme.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir